DZIAŁANIA FUNDACJI

Główne działania Fundacji w 2015 roku:
 

Rok 2015 zaczął się dla nas bardzo pracowicie – 11 stycznia zorganizowaliśmy 23.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze i z dumą możemy stwierdzić, że był to jeden z najlepszych finałów WOŚP w naszym mieście w historii. Pomagaliśmy przy przygotowaniach koncertów wielu świetnych artystów, m. in. Sylwii Grzeszczak. Ponadto braliśmy udział w organizacji imprez towarzyszących Finałowi – VI Rajdzie WOŚP, gdzie na starcie stawiło się ponad 20 załóg; IV Biegu “Policz się z cukrzycą”, w którym wzięło udział przeszło 340 osób i kilku innych mniejszych eventów.

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji mógł wystartować projekt “Podziemna Polska”, który zbierał fundusze na portalu “Polak potrafi”. Od wielu lat ekipa portalu bunkrowo.pl przemierzała podziemia i opuszczone miejsca w Polsce, m.in. podziemia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, sztolnie wchodzące w skład kompleksu Riese, opuszczone kopalnie oraz niezliczoną ilość opustoszałych budynków: domów, fabryk, kościołów czy szpitali. I tak zrodził się pomysł nakręcenia filmów dokumentujących ich wyprawy. Na potrzeby produkcji udostępniliśmy nasze studio nagraniowe oraz współtworzyliśmy kilka odcinków “Podziemnej Polski”, jak również kilka innych filmów portalu bunkrowo.pl. https://www.youtube.com/channel/UCNgRlcvv2FyYerLhQ3IrmzA

23 maja pomogliśmy w organizacji IV Pikniku Fortyfikacyjnego w Czerwieńsku – wypożyczyliśmy nasz sprzęt nagłośnieniowy oraz pomogliśmy przy promocji wydarzenia. W trakcie imprezy uczestnicy mogli przejechać się zabytkowymi pojazdami i samochodami terenowymi, obejrzeć pokazy technik linowych oraz zwiedzić poszczególne obiektu Skansenu.

29 maja byliśmy współorganizatorem VIII Rowerowej Masy Krytycznej, podczas której ulicami Zielonej Góry przejechało ponad 700 rowerzystów. Tematem przewodnim wydarzenia była impreza w stylu kicz-party. Do naszych zadań należało zapewnienie techniki estradowej, nagłośnienia, sceny, występujących artystów, zabezpieczenia prądowego oraz innych rzeczy związanych z organizacją imprezy plenerowej.

Podczas akcji “Poznaj Bliskiego Sąsiada”, odbywającej się 30 maja w pasażu Tesco w Zielonej Górze, pomogliśmy zaprezentować się zaprzyjaźnionej z nami fundacji “Fabryka Pasji”. Impreza miała na celu integrację małych społeczności sąsiedzkich i zachęcenie do nawiązania bliższych relacji pomiędzy zielonogórzanami. Dzień później, 31 maja, również w pasażu Tesco, współorganizowaliśmy Kreatywny Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, m.in. warsztaty tematyczne z różnych dziedzin nauki i sztuki, zajęcia ruchowe, malowanie buziek, tworzenie zwierząt z balonów oraz wieńczący imprezę quiz.

Od 26 do 28 czerwca w Zielonej Górze miała miejsce trzecia edycja Festiwalu Popkultury Japońskiej Watcon. Uczestnicy mogli wziąć udział w prelekcjach, warsztatach origami, konkursach oraz teleturniejach dotyczących Kraju Kwitnącej Wiśni. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs cosplay, w którym osoby w kostiumach znanych postaci z anime czy z popkultury Japonii, rywalizowały o tytuł najlepszego przebrania. Udostępniliśmy organizatorom konwentu sprzęt muzyczny, scenę oraz samochód. Dodatkowo pomogliśmy przy promocji festiwalu.

We wrześniu, wspólnie ze stowarzyszeniem “Rowerem do Przodu”, zorganizowaliśmy “Tydzień zrównoważonego transportu” w Zielonej Górze. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców i skłonienie ich do poszukiwania alternatywnych rozwiązań dotyczących transportu: komunikacji miejskiej, rowerów i poruszania się pieszo oraz do próby zmiany postaw wobec nadmiernej eksploatacji aut. We wtorek, 22 września, kierowcy mogli za darmo podróżować autobusami MZK.

11 października, podczas akcji “Poznaj Bliskiego Sąsiada”, zaprzyjaźniona z Fundacją grupa taneczna “Tabasco Break Rebels” bezpłatnie wypożyczyła od nas sprzęt nagłośnieniowy. Występ spotkał się entuzjastycznym przyjęciem widowni i gromkimi brawami.

2 grudnia 2015 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Przylepie odbył się finał międzyszkolnego konkursu piosenki anglojęzycznej “Golden Oldies”. Podczas turnieju można było wysłuchać aż 21 piosenek z lat 60’, 70’ i 80’. Uczestnikom konkursu ufundowaliśmy nagrody w postaci nagrań muzycznych w naszym studio.

Tak jak w poprzednim roku, również w 2015 bezpłatnie użyczyliśmy naszą salę prób dla zielonogórskich zespołów muzycznych. W zajęciach tych brało udział łącznie 28 osób. Zrealizowano 56 godzin zajęć, muzycznych których wartość wycenia się na łączną kwotę 2240 zł (słownie: dwa tysiące dwieście czterdzieści złotych), która została obliczona na podstawie przyjętej stawki 40 zł/godz. Kwotę z w/w wyceny należy traktować jako wkład własny Fundacji.

W 2015 roku przekazaliśmy profesjonalny sprzęt fotograficzny (oświetlenie, statywy, 3 tła fotograficzne) zaprzyjaźnionej fundacji “Fabryka Pasji” w Zielonej Górze.

 

Główne działania Fundacji w 2013 i 2014 roku:

 

Fundacja SOUNDCORE została założona pod koniec 2013 roku, ale nasi wolontariusze już wcześniej działali na rzecz rozwoju utalentowanej muzycznie młodzieży. Pierwszym poważnym zadaniem Fundacji było nakręcenie filmu dla Lubuskiego Stowarzyszenia Profilaktyki Społecznej. W styczniu 2014 czekało na nas jeszcze większe wyzwanie, czyli współorganizacja Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze. Ponadto podjęliśmy się pomocy przy imprezach towarzyszących, m.in. V Rajdzie WOŚP, w którym ścigali się zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, III Zielonogórskim Biegu “Policz się z cukrzycą”, imprezie pod hasłem “Na ratunek, kabarety!” odbywającej się w zielonogórskiej Palmiarnii, zbiórce na rzecz WOŚP i przede wszystkim samego koncertu finałowego.

 

Dzięki współpracy z UM Zielona Góra udało nam się wynająć od miasta lokal na preferencyjnych warunkach. Fundacja, dzięki hojności założycieli oraz zarządu, od początku istnienia posiada profesjonalne studio nagraniowe, sale prób dla zespołów muzycznych oraz sprzęt nagłośnieniowy, który już od momentu powstania  jest dostępny dla wolontariuszy WOŚP w Zielonej Górze oraz osób i fundacji z nami współpracujących.

 

Wiosną 2014 roku użyczyliśmy sprzęt nagraniowy oraz wsparliśmy ekipę produkcyjną naszą wiedzą i doświadczeniem podczas nagrań do filmu dokumentalnego o Rafale Kurmańskim – świetnie zapowiadającym się zielonogórskim żużlowcu, którego śmierć wstrząsnęła i zasmuciła wszystkich fanów żużla. Materiały wideo dotyczące dokumentu “Kurmanek” można znaleźć na stronie serwisu YouTube.

 

30 maja 2014 wraz ze stowarzyszeniem “Rowerem do Przodu” współorganizowaliśmy kolejną edycję popularnej imprezy rowerowej. VII Majowa Masa Krytyczna odbyła się w rytmie DISCO lat 70. i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zielonogórzan. Miłośnicy jednośladów, którzy tłumnie zjawili się na Placu Bohaterów, mogli liczyć na świetną organizację i wspaniałą atmosferę.

 

W lipcu 2014 roku nawiązaliśmy współpracę z klubem “Jazz Kino” w Zielonej Górze, gdzie pomagaliśmy przy organizacji koncertów muzycznych.

Uczestnikom międzyszkolnego konkursu piosenki angielskiej “Golden Oldies”, organizowanego przez Państwową Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Przylepie, ufundowaliśmy nagrody w postaci nagrań muzycznych w naszym studiu.

Pod koniec roku 2014 udało nam się pozyskać fundusze z projektu “Trampolina”, organizowanego przez zielonogórski “ZLOP”. Głównym celem projektu jest wyrównanie szans oraz zwiększenie potencjału na terenie województwa lubuskiego grup nieformalnych czy grup samopomocowych. Dzięki dotacji mogliśmy zakupić dodatkowe sprzęty, które znacznie ułatwiły działanie i realizację celów Fundacji.

28 września 2014 podopieczni naszej Fundacji – zespół Jared – zaprezentowali się w Pasażu Tesco w Zielonej Górze, podczas akcji “Poznaj bliskiego sąsiada”. Celem programu była integracja środowisk lokalnych, wsparcie ciekawych inicjatyw społecznych, a także budowanie trwałych relacji sąsiedzkich. Byliśmy odpowiedzialni za organizację koncertu akustycznego, logistykę, sprzęt oraz transport. Nasi zdolni podopieczni mieli okazję zaprezentować się zielonogórskiej publiczności, a ich występ został bardzo pozytywnie przyjęty.

21, 22 i 23 listopada nieodpłatnie użyczyliśmy nasz sprzęt nagłośnieniowy zielonogórskiemu klubowi fantastyki “Adastra”, organizującego drugą edycję festiwalu “Watcon” w Zielonej Górze. Konwent tworzony jest z myślą o wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoje pasje i spotkać z innymi mangowcami, lubią takie gatunki muzyki jak j-rock czy k-pop lub interesują się kulturą Dalekiego Wschodu. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością i zebrało mnóstwo pozytywnych opinii nie tylko od zielonogórzan, ale również od przyjezdnych uczestników.

Pod koniec 2014 roku trwały przygotowania do kolejnego Finału WOŚP w Zielonej Górze, w którym to zielonogórski Sztab był zarejestrowany pod naszą Fundacją.

W roku 2014 bezpłatnie użyczyliśmy sprzęt do nagrań wideo, dzięki któremu zostały zrealizowane teledyski zaprzyjaźnionego z Fundacją zespołu Jared – “All I Want For Christmas is You”, “Książe Roku” oraz “W przeciwieństwie do Ciebie”. Wszystkie trzy nagrania znajdują się na portalu YouTube.

 



W 2014 wiele razy bezpłatnie użyczyliśmy naszą salę prób dla zielonogórskich zespołów muzycznych. W zajęciach tych brało udział łącznie 16 osób. Zrealizowano 38 godzin zajęć muzycznych, których wartość wyceniono na łączną kwotę 1520 zł (słownie: tysiąc pięćset dwadzieścia złotych ), a obliczono to na podstawie przyjętej stawki 40 zł/godz. Kwotę z w/w wyceny należy traktować jako wkład własny Fundacji.