Wspólne zamalowywanie bazgrołów

Koszulki Pogromcy Bazgrołów
Koszulki Pogromcy Bazgrołów
28 września 2017
Pogromcy Bazgrołów pod zielonogórskim ratuszem
Pogromcy Bazgrołów pod zielonogórskim ratuszem
1 listopada 2017
Show all

Wspólne zamalowywanie bazgrołów

Wspólne zamalowywanie bazgrołów

 

 Wspólne zamalowywanie bazgrołów

 

Dość z bazgrołami na murach naszego miasta!

Od dawna mieliśmy dość bohomazów szpecących mury naszego pięknego miasta. Dlatego z chęcią dołączyliśmy do akcji Pogromców Bazgrołów – projektu, który wypowiedział wojnę koszmarnym rysunkom i obraźliwym tekstom. Głównym celem Pogromców jest poprawa wizerunku miasta i zwiększenie odpowiedzialności społecznej. Wandale tworzący bazgroły nazywani są “obszczymurkami”, bo zostawiają swoje graficzne i słowne odchody gdzie popadnie, nie przejmując się tym, że niszczą publiczne mienie. Pomysłodawcy akcji zachęcają, by takie zachowania piętnować i zgłaszać do Pogromców.

 

 

Promotorem idei w Zielonej Górze jest Paweł Wysocki, radny klubu Zielona Razem. Do akcji, oprócz Fundacji Soundcore, dołączyli m.in. Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, żużlowiec Patryk Dudek, piosenkarz Kamil Bednarek, były żużlowiec Andrzej Huszcza i koszykarz Łukasz Koszarek. Nawiązano współpracę z MZK, dzięki której regularnie czyszczone są przystanki autobusowe. Inicjatywę wspiera również miasto Zielona Góra.

 

 

Ogromny sukces Pogromców Bazgrołów na zielonogórskim deptaku.

W miniony weekend, tj. od 29 września do 1 października, zorganizowano na deptaku akcję usuwania bazgrołów. Na uczestników czekały wałki, pędzle i puszki z farbą, a wspólną pracę umilały hip hopowe koncerty. Udało się wyczyścić 13 obiektów w centrum miasta, w tej grupie znalazły się m.in. budynek Pod Filarami, ściana w przejściu pod Hotelem Śródmiejskim czy knajpa Międzywojenka przy placu Bohaterów.

 

 

Działamy dalej!

Pogromcy nie składają broni i mają nadzieję na dobre oczyścić Zieloną Górę z bazgrołów. Planują zorganizowanie kolejnych akcji i cały czas poszukują wolontariuszy, którzy wesprą ich akcję. Cieszymy się, że jesteśmy częścią takiej świetnej inicjatywy i że z naszą pomocą Zielona Góra stanie się piękniejszym miastem.

 

Walka z “obszczymurkami”. Wkurzcie się, wyjdźcie i pomóżcie!

Weekend z Pogromcami Bazgrołów. Wspólne malowanie starówki! (ZDJĘCIA, WIDEO)

https://tvzg.pl/walczymy-z-bazgrolami/

https://tvzg.pl/ambasada-pogromcow-bazgrolow/

https://tvzg.pl/pawel-wysocki-8/

O naszej akcji możecie przeczytać również w Łączniku Zielonogórskim oraz w lokalnym wydaniu Gazety Wyborczej

Komentarze są wyłączone.